NRD Начало
Петък, 22 Ноември 2024
Начало Авансцена С бароков концерт Сливенският симфоничен оркестър започна 92-я си творчески сезон
4581
Авансцена

С бароков концерт Сливенският симфоничен оркестър започна 92-я си творчески сезон

С бароков концерт Concerto grosso Сливенският симфоничен оркестър започна 92-я си творчески сезон. Публиката в зала "Сливен" снощи слуша шест музикални шедьовъра от епохата на барока - произведения от Вивалди, Джеминяни, Корели, Хендел, Ейвисон и Корет в изпълнение на солистите Глеб Гладков (цигулка), Марта Бонева (цигулка), Николай Стойков (клавесин) и София Радилова (виолончело) - музиканти и майстори инструменталисти, с огромен опит и познания в изпълнението на старинна музика. Те бяха извикани на бис след своето изпълнение и бяха изпратени с аплодисменти. Цигуларката Марта Бонева, която е концертмайстор, вече е изпълняващ длъжността директор на културния институт, защото титулярът Кремена Оксенкруг излиза в отпуск по майчинство

| 04 Октомври 2024, 09:20 ч.
С бароков концерт Сливенският симфоничен оркестър започна 92-я си творчески сезон
С бароков концерт Сливенският симфоничен оркестър започна 92-я си творчески сезон
Снимка © БТА

С бароков концерт Concerto grosso Сливенският симфоничен оркестър започна 92-я си творчески сезон.

Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център.

Изложба с „говорещи” картини на Чудомир, творчески ателиета и концерт на Ивайло Колев бяха част от програмата на честването.

Посетителите на "Безистена" имаха възможност да разгледат гостуващата изложба „Оживелите нашенци“ на Литературно -художествения музей „Чудомир“ в Казанлък.

С помощта на мобилно приложение картините на писателя и художник Димитър Чорбаджийски – Чудомир, „проговарят“, като представят изобразените герои в характерни за тях ситуации, монолози и диалози от разказите и анекдотите му.

Експозицията, включваща 20 платна с добавена реалност, ще остане в залата на "Безистена" до 4 ноември.

В следобедните часове пространството около емблематичната

Никол Кидман представи еротичната си драма "Babygirl" на кинофестивала във Венеция, споделяйки, че се чувства "изложена на показ и нервна", докато контролираната интимност на снимачната площадка се прожектира на големия екран пред световна публика, предаде Ройтерс. 

Кидман е заснела поредица от рисковани филми през кариерата си, включително "Широко затворени очи" на Стенли Кубрик, чиято премиера беше във Венеция преди 25 години.

Актрисата обаче сега сподели, че е силно разтревожена от реакцията на последния й филм.

В Babygirl Никол Кидман играе Роми, успешна изпълнителнка директорка в Ню Йорк, която излага на риск както кариерата, така и семейството си, впускайки се в страстна афера с млад, опортюнистичен стажант.

"Снимането на филма с тези хора тук беше деликатно, интимно и много, много дълбоко", каза Кидман, която седеше заедно с режисьорката Хал

"Пеперудени сънища" е заглавието на поредната изложба на художничката Дора Куршумова, която е подредена в сливенската галерия "Седем". Тя е номер 66 в творческия й път, тематична е, както повечето нейни изложби.

Картините са 28, като в десет от тях има определени сюжети, разказа авторката. В останалите има капани за сънища, някакви пеперудни фантазии, гора на пеперудите и пеперудени острови, посочи тя. Част от картините са били започнати на пленер в котленското село Медвен и според Куршумова имат по-различна енергия. В сюжетите им са включени дървета и приказни истории.

Повечето картини са рисувани с техниката "батик с акрилни бои".

Изложбата ще остане в галерията до 18 септември.

Изложбата „Тих диалог“ представя произведения на японските артисти Какуко Ишии, Ичиро Мацуо, Мицуру Куроки, Тору Курита и Джьонг Муун.

Откриването е на 4 септември в пространството на „Триъгълна кула на Сердика“, на Регионалния исторически музей, съобщават организаторите.

По думите им експозицията ще бъде открита от представител на посолството на Япония и в присъствието на авторите. Събитието е част от есенното издание на „София хартиен арт фест“ и 35-ите „Дни на японската култура в България“.

Всеки от авторите показва характерна за него медия, като произведенията са специално създадени за пространството на „Триъгълна кула на Сердика“. „Тих диалог“ е впечатляваща и интригуваща експозиция, чертаеща огромното разнообразие на различни направления в съвременното японско изкуство“, коменти

Актьорът и режисьор Валентин Танев ще напусне създадените от него фондации „Икар“ и „Проф. Крикор Азарян“ заради конфликт на интереси покрай скорошното му назначаване като временно изпълняващ длъжността директор на Общинския драматичен театър „Апостол Карамитев“  в Димитровград. Това съобщи самият той на съвместна пресконференция с кмета на Димитровград Иво Димов.

До изчистване на юридическия казус временен директор по административната част в театъра ще е ръководителят на Детски младежки център в Димитровград  Евгени Пенев, уточни Иво Димов. Валентин Танев остава засега в театъра като негов творчески директор, но подчерта, че в Димитровград е срещнал много подкрепа от местната власт за идеите си, а в театъра е открил изключителен екип.

Танев не уточни категорично дали има намерение да участва в конкурса за титулярното

Публиката в зала "Сливен" снощи слуша шест музикални шедьовъра от епохата на барока - произведения от Вивалди, Джеминяни, Корели, Хендел, Ейвисон и Корет в изпълнение на солистите Глеб Гладков (цигулка), Марта Бонева (цигулка), Николай Стойков (клавесин) и София Радилова (виолончело) - музиканти и майстори инструменталисти, с огромен опит и познания в изпълнението на старинна музика.

Те бяха извикани на бис след своето изпълнение и бяха изпратени с аплодисменти.

Цигуларката Марта Бонева, която е концертмайстор, вече е изпълняващ длъжността директор на културния институт, защото титулярът Кремена Оксенкруг излиза в отпуск по майчинство.

Кремена Оксенкруг присъства на концерта като част от публиката.

Concerto grosso е стил, който се заражда в Италия през XVIII век, но много скоро завладява цяла Западна Европа, посочват от Симфоничния оркестър. Разликата между Concerto grosso и инструменталният концерт е, че при Concerto grosso няма водещ солов инструмент. Тази роля е разпределена между няколко солисти и оркестър, които имат почти равностойни роли през повечето време.

На 29 октомври е първият концерт на In The Mood House Band. Започваме поредица от незабравими музикални вторници, в които ще ви потопим в света на джаза, разказват организаторите

House Band е съставен от Мартин Марков (пиано), Димитър Шанов (контрабас) и Симеон Симеонов (барабани). Те ще изпълнят емблематични джаз стандарти като Poinciana, Days of Wine and Roses, Stella by Starlight, Dolphin Dance, How Insensitive и други класики.

„В бъдеще планираме да каним изтъкнати солисти – вокалисти и инструменталисти, които ще допълнят звученето на In The Mood House Band, както и ще организираме джемсешъни, в чиито импровизации ще могат да се включат музиканти – любители и професионалисти, музицирайки заедно на сцената, една от най-характерните черти на джаза, в In The Mood Jaz

Във Варненския драматичен театър „Стоян Бъчваров“ започнаха репетициите на постановката „Муа у тупан“ на режисьора Николай Кенаров по пиесата на Боян Папазов, съобщават от културната институция.

Пиесата датира от годините около смяната на режима през 1989-а. Комедията е на шопски диалект, героите са граовци, а в хумора на ситуациите, през които преминават, е включена философия и народопсихология, обясняват от трупата.

Режисьорът Николай Кенаров определя „Муа у тупан” като притча за пътя към развитието на човека. Историята е фолк гротеска, леко фантастична и абсурдна, а наличието на театър в театъра дава неограничена свобода на въображението, смята той.

Времето на действието не е дефинирано, но прилича на възможно бъдеще, в което артистите живеят в покрайнините, почти „изхвърлени“ от обществото. На това символично

Хасковският Драматично-куклен театър „Иван Димов“ открива новия си творчески сезон с премиера на куклено представление.

Обичаната от малки и големи приказка на Ран Босилек "Косе Босе" е под режисурата на Лео Капон, който  в годините поставя на сцената на театъра в Хасково много от куклените спектакли. По сценографията на "Косе Босе" е работила Ханна Шварц.

Приказката пред малките зрители в камерната зала на театъра ще разкажат младите актьори от трупа в Хасково - Нелина Михайлова, Стефана Дункова и най- новото попълнение в нея Краси Кирчев. С тяхно участие са доизградени и голяма част от репликите на герои, които се отзоват в  забавна бъркотия в приказната  гора.

Деца и възрастни да са заедно и да се забавляват, както и да изграждат различни взаимоотношение помежду си-това е моето разбиране за театър, казва режисьорът Лео Капон. Така

Във филма „Сватба“ исках да вплета и съвременния мой личен поглед към хората от Родопите с генома, който те носят. Свободолюбието, силата на характерите на героите да бъдат в образите, показани по възможно най-пестеливия и въздействащ начин. Това каза продуцентът и режисьор Магдалена Ралчева на пресконференция след прожекцията на лентата, заснета по едноименния разказ на Николай Хайтов, на фестивала „Златна роза“ във Варна. 

Попитана дали се е вдъхновявала от други филми по творби на писателя, тя каза, че след написването на сценария не е чела повече разказа и не е гледала филми по Хайтов, за да бъде съзнанието й свободно и да се абстрахира от направеното от колегите й преди нея. „Дадох свобода на света на родопчанина, който ми е познат, тъй като от тридесет години живея в тази част на България и българомохамеданите, които присъстват като осн

Филмът „Хени. Приятелството – смисъл и спасение” ще бъде показан на международни и национални кинофестивали, съобщават от продуцентите от центъра за еврейско-българско сътрудничество „Алеф“.

Първата прожекция е на 24 август, във втория ден на Международния филмов фестивал „Любовта е лудост”,  а в средата на септември ще гостува и на фестивала „Златна роза”, организиран от Националния филмов център във Варна. 

Филмът е създаден по идея, вдъхновена от международния литературен ученически конкурс „Който спаси един човешки живот, спасява цяла вселена”, провеждан от „Алеф” в продължение на 11 поредни години.

Лентата, както и литературният конкурс,  е посветена на спасяването на бъл

Последният за тази календарна година концерт на Симфоничния оркестър ще се състои на 22 ноември и ще бъде от цикъла "Млада Европа" с участието на тромпетиста Георги Грозев и диригента Симон Павлов.

Програмата включва Сюита “Дон Жуан” от Кристоф Глук, Концерт за тромпет и оркестър в ми-бемол мажор от Йохан Баптист Неруда и Симфония No.45 във фа-диез минор “Прощална” от Хайдн.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Лейди Гага, „Грийн дей“, Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на фестивала „Коачела“ през 2025 г.
Лейди Гага, рок групата „Грийн дей“ и американският рапър Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на музикалния фестивал „Коачела“ през април 2025 г., предаде АФП. ...
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък на 23 ноември. Това съобщават от галерията в официалната си фейсбук страница. Събитието е ...
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков"
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков" на 11 декември, съобщиха от културната институция. В него участват актьорит ...
Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни
Изпълнителят Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни. Това ще се случи по време на неговия концерт на 2 декември в Културен дом НХК в Бургас, съобщи Стефан Илче ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европейски театри с авангардните си постановки, е застрашен от фалит заради големите бюджетни съкращения, п ...
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Тикер в 12:00 ч.
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европей ...
Начало Авансцена
4581
Авансцена

С бароков концерт Сливенският симфоничен оркестър започна 92-я си творчески сезон

Публиката в зала "Сливен" снощи слуша шест музикални шедьовъра от епохата на барока - произведения от Вивалди, Джеминяни, Корели, Хендел, Ейвисон и Корет в изпълнение на солистите Глеб Гладков (цигулка), Марта Бонева (цигулка), Николай Стойков (клавесин) и София Радилова (виолончело) - музиканти и майстори инструменталисти, с огромен опит и познания в изпълнението на старинна музика.Те бяха извикани на бис след своето изпълнение и бяха изпратени с аплодисменти.

| 04 Октомври 2024, 09:20 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
С бароков концерт Сливенският симфоничен оркестър започна 92-я си творчески сезон
С бароков концерт Сливенският симфоничен оркестър започна 92-я си творчески сезон
Снимка © БТА

С бароков концерт Concerto grosso Сливенският симфоничен оркестър започна 92-я си творчески сезон.

Публиката в зала "Сливен" снощи слуша шест музикални шедьовъра от епохата на барока - произведения от Вивалди, Джеминяни, Корели, Хендел, Ейвисон и Корет в изпълнение на солистите Глеб Гладков (цигулка), Марта Бонева (цигулка), Николай Стойков (клавесин) и София Радилова (виолончело) - музиканти и майстори инструменталисти, с огромен опит и познания в изпълнението на старинна музика.

Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център.

Изложба с „говорещи” картини на Чудомир, творчески ателиета и концерт на Ивайло Колев бяха част от програмата на честването.

Посетителите на "Безистена" имаха възможност да разгледат гостуващата изложба „Оживелите нашенци“ на Литературно -художествения музей „Чудомир“ в Казанлък.

С помощта на мобилно приложение картините на писателя и художник Димитър Чорбаджийски – Чудомир, „проговарят“, като представят изобразените герои в характерни за тях ситуации, монолози и диалози от разказите и анекдотите му.

Експозицията, включваща 20 платна с добавена реалност, ще остане в залата на "Безистена" до 4 ноември.

В следобедните часове пространството около емблематичната

Никол Кидман представи еротичната си драма "Babygirl" на кинофестивала във Венеция, споделяйки, че се чувства "изложена на показ и нервна", докато контролираната интимност на снимачната площадка се прожектира на големия екран пред световна публика, предаде Ройтерс. 

Кидман е заснела поредица от рисковани филми през кариерата си, включително "Широко затворени очи" на Стенли Кубрик, чиято премиера беше във Венеция преди 25 години.

Актрисата обаче сега сподели, че е силно разтревожена от реакцията на последния й филм.

В Babygirl Никол Кидман играе Роми, успешна изпълнителнка директорка в Ню Йорк, която излага на риск както кариерата, така и семейството си, впускайки се в страстна афера с млад, опортюнистичен стажант.

"Снимането на филма с тези хора тук беше деликатно, интимно и много, много дълбоко", каза Кидман, която седеше заедно с режисьорката Хал

"Пеперудени сънища" е заглавието на поредната изложба на художничката Дора Куршумова, която е подредена в сливенската галерия "Седем". Тя е номер 66 в творческия й път, тематична е, както повечето нейни изложби.

Картините са 28, като в десет от тях има определени сюжети, разказа авторката. В останалите има капани за сънища, някакви пеперудни фантазии, гора на пеперудите и пеперудени острови, посочи тя. Част от картините са били започнати на пленер в котленското село Медвен и според Куршумова имат по-различна енергия. В сюжетите им са включени дървета и приказни истории.

Повечето картини са рисувани с техниката "батик с акрилни бои".

Изложбата ще остане в галерията до 18 септември.

Изложбата „Тих диалог“ представя произведения на японските артисти Какуко Ишии, Ичиро Мацуо, Мицуру Куроки, Тору Курита и Джьонг Муун.

Откриването е на 4 септември в пространството на „Триъгълна кула на Сердика“, на Регионалния исторически музей, съобщават организаторите.

По думите им експозицията ще бъде открита от представител на посолството на Япония и в присъствието на авторите. Събитието е част от есенното издание на „София хартиен арт фест“ и 35-ите „Дни на японската култура в България“.

Всеки от авторите показва характерна за него медия, като произведенията са специално създадени за пространството на „Триъгълна кула на Сердика“. „Тих диалог“ е впечатляваща и интригуваща експозиция, чертаеща огромното разнообразие на различни направления в съвременното японско изкуство“, коменти

Актьорът и режисьор Валентин Танев ще напусне създадените от него фондации „Икар“ и „Проф. Крикор Азарян“ заради конфликт на интереси покрай скорошното му назначаване като временно изпълняващ длъжността директор на Общинския драматичен театър „Апостол Карамитев“  в Димитровград. Това съобщи самият той на съвместна пресконференция с кмета на Димитровград Иво Димов.

До изчистване на юридическия казус временен директор по административната част в театъра ще е ръководителят на Детски младежки център в Димитровград  Евгени Пенев, уточни Иво Димов. Валентин Танев остава засега в театъра като негов творчески директор, но подчерта, че в Димитровград е срещнал много подкрепа от местната власт за идеите си, а в театъра е открил изключителен екип.

Танев не уточни категорично дали има намерение да участва в конкурса за титулярното

Те бяха извикани на бис след своето изпълнение и бяха изпратени с аплодисменти.

Цигуларката Марта Бонева, която е концертмайстор, вече е изпълняващ длъжността директор на културния институт, защото титулярът Кремена Оксенкруг излиза в отпуск по майчинство.

На 29 октомври е първият концерт на In The Mood House Band. Започваме поредица от незабравими музикални вторници, в които ще ви потопим в света на джаза, разказват организаторите

House Band е съставен от Мартин Марков (пиано), Димитър Шанов (контрабас) и Симеон Симеонов (барабани). Те ще изпълнят емблематични джаз стандарти като Poinciana, Days of Wine and Roses, Stella by Starlight, Dolphin Dance, How Insensitive и други класики.

„В бъдеще планираме да каним изтъкнати солисти – вокалисти и инструменталисти, които ще допълнят звученето на In The Mood House Band, както и ще организираме джемсешъни, в чиито импровизации ще могат да се включат музиканти – любители и професионалисти, музицирайки заедно на сцената, една от най-характерните черти на джаза, в In The Mood Jaz

Във Варненския драматичен театър „Стоян Бъчваров“ започнаха репетициите на постановката „Муа у тупан“ на режисьора Николай Кенаров по пиесата на Боян Папазов, съобщават от културната институция.

Пиесата датира от годините около смяната на режима през 1989-а. Комедията е на шопски диалект, героите са граовци, а в хумора на ситуациите, през които преминават, е включена философия и народопсихология, обясняват от трупата.

Режисьорът Николай Кенаров определя „Муа у тупан” като притча за пътя към развитието на човека. Историята е фолк гротеска, леко фантастична и абсурдна, а наличието на театър в театъра дава неограничена свобода на въображението, смята той.

Времето на действието не е дефинирано, но прилича на възможно бъдеще, в което артистите живеят в покрайнините, почти „изхвърлени“ от обществото. На това символично

Хасковският Драматично-куклен театър „Иван Димов“ открива новия си творчески сезон с премиера на куклено представление.

Обичаната от малки и големи приказка на Ран Босилек "Косе Босе" е под режисурата на Лео Капон, който  в годините поставя на сцената на театъра в Хасково много от куклените спектакли. По сценографията на "Косе Босе" е работила Ханна Шварц.

Приказката пред малките зрители в камерната зала на театъра ще разкажат младите актьори от трупа в Хасково - Нелина Михайлова, Стефана Дункова и най- новото попълнение в нея Краси Кирчев. С тяхно участие са доизградени и голяма част от репликите на герои, които се отзоват в  забавна бъркотия в приказната  гора.

Деца и възрастни да са заедно и да се забавляват, както и да изграждат различни взаимоотношение помежду си-това е моето разбиране за театър, казва режисьорът Лео Капон. Така

Във филма „Сватба“ исках да вплета и съвременния мой личен поглед към хората от Родопите с генома, който те носят. Свободолюбието, силата на характерите на героите да бъдат в образите, показани по възможно най-пестеливия и въздействащ начин. Това каза продуцентът и режисьор Магдалена Ралчева на пресконференция след прожекцията на лентата, заснета по едноименния разказ на Николай Хайтов, на фестивала „Златна роза“ във Варна. 

Попитана дали се е вдъхновявала от други филми по творби на писателя, тя каза, че след написването на сценария не е чела повече разказа и не е гледала филми по Хайтов, за да бъде съзнанието й свободно и да се абстрахира от направеното от колегите й преди нея. „Дадох свобода на света на родопчанина, който ми е познат, тъй като от тридесет години живея в тази част на България и българомохамеданите, които присъстват като осн

Филмът „Хени. Приятелството – смисъл и спасение” ще бъде показан на международни и национални кинофестивали, съобщават от продуцентите от центъра за еврейско-българско сътрудничество „Алеф“.

Първата прожекция е на 24 август, във втория ден на Международния филмов фестивал „Любовта е лудост”,  а в средата на септември ще гостува и на фестивала „Златна роза”, организиран от Националния филмов център във Варна. 

Филмът е създаден по идея, вдъхновена от международния литературен ученически конкурс „Който спаси един човешки живот, спасява цяла вселена”, провеждан от „Алеф” в продължение на 11 поредни години.

Лентата, както и литературният конкурс,  е посветена на спасяването на бъл

Кремена Оксенкруг присъства на концерта като част от публиката.

Concerto grosso е стил, който се заражда в Италия през XVIII век, но много скоро завладява цяла Западна Европа, посочват от Симфоничния оркестър. Разликата между Concerto grosso и инструменталният концерт е, че при Concerto grosso няма водещ солов инструмент. Тази роля е разпределена между няколко солисти и оркестър, които имат почти равностойни роли през повечето време.

Последният за тази календарна година концерт на Симфоничния оркестър ще се състои на 22 ноември и ще бъде от цикъла "Млада Европа" с участието на тромпетиста Георги Грозев и диригента Симон Павлов.

Програмата включва Сюита “Дон Жуан” от Кристоф Глук, Концерт за тромпет и оркестър в ми-бемол мажор от Йохан Баптист Неруда и Симфония No.45 във фа-диез минор “Прощална” от Хайдн.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Лейди Гага, „Грийн дей“, Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на фестивала „Коачела“ през 2025 г.
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков"
Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Авансцена
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Творчески отражения
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.